STPMO


 

Serdecznie zapraszamy na kolejną debatę online Kongresu Obywatelskiego, pt. „Siła sąsiedztwa i lokalności dla budowy lepszej Polski”, która odbędzie się 05.05.2021 r. w godz. 13:00‑14:00.


Wezmą w niej udział:
• Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Gdańska
• dr Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni
• Katarzyna Zawodna­‑Bijoch, Prezeska Zarządu, spółka biurowa Skanska w regionie Europy Środkowo­‑Wschodniej, Wiceprzewodnicząca Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego
• Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi


Moderatorem dyskusji będzie Wojciech Kłosowski, niezależny ekspert samorządowy.


Transmisja na żywo dostępna będzie w naszych kanałach społecznościowych:
YouTube – możliwość zadawania pytań poprzez live chat YouTube,
Facebook – możliwość zadawania pytań poprzez komentarze.


Dlaczego mieszkańcy miast tęsknią za lokalnością? Czy sąsiedztwo lokalność mogą być dziś ochroną przed skutkami niepewności i chaosu współczesnego świata? Jak budować sąsiedztwo i lokalność w skali wielkiego miasta? Dlaczego włodarzom miast powinno zależeć na rozkwicie silnych miejskich, sąsiedzkich czy nawet podwórkowych wspólnot? Jak sprawić, aby były to wspólnoty „za”, a nie wspólnoty sprzeciwu? To tylko niektóre z pytań, które pojawią się w dyskusji.


Debata online towarzyszy premierze publikacji pt. „Siła sąsiedztwa i lokalności dla budowy lepszej Polski”, jej e‑wydanie dostępne jest od dzisiaj na stronie Kongresu Obywatelskiego.


Wśród ponad 40 autorów, w publikacji znaleźli się m.in. prof. Jerzy Bralczyk, urbaniści, architekci, prezydenci Gdańska, Gdyni, Łodzi oraz Wrocławia, a także eksperci – teoretycy i praktycy wielu różnych dziedzin.


Wydawca: Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową
Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk, Pomorski Fundusz Rozwoju, Maritex
Partnerzy wydania: Miasto Gdynia, Skanska, Orange
Patroni: Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza, Związek Miast Polskich, Stowarzyszenie Kongres Ruchów Miejskich, Towarzystwo Urbanistów Polskich


Więcej informacji o inicjatywie znajdziecie Państwo tutaj.