STPMO


 

Szanowni Państwo,


mimo, że jest pandemia, mimo, że COVID zmienił nam życie: wielu odebrał zdrowie, bliskich, pracę ... nadzieję. Wbrew temu wszystkiemu wiemy, że możemy nadal dbać o więzi i - nawet w ograniczonych warunkach - mieć wpływ na rzeczywistość. Dlatego z pełną wiarą w siłę naszej wspólnoty Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta zaprasza na spotkania osób doświadczających ubóstwa. Towarzystwo, dzięki Polskiemu Komitetowi Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu, organizuje te spotkania już po raz czwarty. Bardzo nas cieszy, że mamy stałą grupę uczestników. Serdecznie zapraszamy też wszystkich zainteresowanych uczestniczeniem w tej formie aktywności, którzy nie mieli jeszcze okazji z nami współpracować.
Polska przystąpiła do tej inicjatywy trzynaście lat temu dzięki zaangażowaniu Polskiego Komitetu EAPN. Przygotowaniem i prowadzeniem spotkań zajmują się organizacje członkowskie EAPN. Spotykamy się po to, aby zwiększyć zaangażowanie osób doświadczających ubóstwa w przezwyciężanie problemów związanych z ubóstwem, kształtowanie polityki społecznej, a teraz przede wszystkim dyskutować o wpływie pandemii na sytuację osób ubogich. Podsumowania krajowych PEP odbywają się podczas europejskich konferencji EAPN, przez wiele lat były one organizowane w Brukseli, ale obecnie odbywają się w komunikacji on-line między organizacjami członkowskimi EAPN.
Tegoroczne planowane są od końca lipca do końca listopada w różnych miastach Polski, lub (jeśli takie będą zarządzenia epidemiczne) za pośrednictwem komunikatorów. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań. Dyskusje w gronie zaproszonych gości i ekspertów dotyczyć będą różnych, ważnych z punktu widzenia przeciwdziałania ubóstwu, zagadnień związanych z zagrożeniem COVID.
Do udziału w spotkaniach zapraszamy przede wszystkim osoby, które doświadczały bądź nadal doświadczają ubóstwa, ale też wszystkich zainteresowanych tematem przeciwdziałania tej formie wykluczenia społecznego. Liczymy na obecność przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób korzystających ze wsparcia placówek dla osób bezdomnych, niepełnosprawnych i chorych. Pokrywamy koszty dojazdu, noclegu (w przypadku uczestników doświadczających ubóstwa spoza miasta, w którym jest organizowane spotkanie) i wyżywienia. Zapewniamy przyjazną atmosferę i owocną pracę.
Z uwagi na duże zainteresowanie prosimy aby jedna organizacja zgłaszała nie więcej niż dwie osoby. O udziale w spotkaniach chętnych osób będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z Katarzyną Wnuk 693 339 745 bądź mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miasto

Termin

Temat przewodni

Warszawa

 

17 ,07.2021

COVID: dostęp do usług medycznych dla PEP. Dlaczego warto się szczepić? Gdzie szukać pomocy w nagłych przypadkach? Jak korzystać z podstawowej opieki medycznej.

Polska/on line

 

14-15.08.2021

 

Wykluczenie cyfrowe, dostęp do wiedzy o internetowych formach komunikacji jako niezbędny element przełamania izolacji PEP w czasach pandemii.

Polska/on line

 

18-19. 09. 2021

 

COVID jako wyzwanie dla organizatorów zatrudnienia i pracodawców

 

Polska/on line

 

16-17.10.2021

 

Troska o zdrowie fizyczne i psychiczne, profilaktyka zachorowań.

 

Warszawa

 

13.11.2021

 

Spotkanie podsumowujące.